19.02.12

Aeg. Häving.

Maaelu. Elu Eestis ja Euroopas. Pikemas perspektiivis ka meie planeedil ja kogu universumis.


Kose Kihelkonna imposantseim mõisaaegne majandushoone Ravila meierei aastal 2004, tosinkond aastat peale põlengut. Vaja ainult müürid betooniga kindlustada ja sairkad-katus paigaldada. Raudbetoon vahelaed oleksid tõenäoliselt telliseid koos hoidnud. Lagunenud on üks korstnapits neljast.


2009. Hoone on hakanud ühest nurgast varisema.Korstnapüksid seisavad veel uhkelt.2012. Pole enam korstnapükse ega pooli müüregi. Seda maja enam ei lapi.Vaid müürlati otsas püsib nikerdus - ratas, tuletades meelde igavese ringluse katkematut voogu.

5 kommentaari:

MART ütles ...

Ai-ai-ai, vana tellis ju punane kuld, hind 0,5 - 1 euro tükk !

Juhan ütles ...

Vist ei jää jah midagi muud üle - nagu näha muinsuskaitse ei suuda hävingut peatada - seega tuleks kivid kokku korjata ja terve maja kusagile mujale riiki ümbher kolida, tuleks kindlasti üle 1€ kivi.

KS ütles ...

Eh, lootsin veel neid meeldivaid korstnaid sel kevadsuvel näha :(

Anonüümne ütles ...

Kui suur asjaajamine on Ravila alevikus (Kose-Ravila, Ravila tee) põhjapoolse kivimüüri taasamine 400-500 meetri ulatuses. Vabatahtlikele kivimüüri ladumise õpetaja leidmine, kivide ja tehnika kasutamiseks vahendite taotlemine. Kuhu pöörduda, et ettevõtmine teostada.

Juhan ütles ...

Aitäh asjaliku kommentaari eest, pöörduge palun Muinsuskaitseameti Harjumaa vaneminspektor Ly Renteri poole. Tel. 6403034.