27.07.09

Amannide suguvõsa kokkutulekSattusin Kadja kandi kokkutulekule - nagu sellele Juuru ääremaa külale kombeks, on paljud esivanemad maetud Juuru kalmistule, hiljem ka Kosele. Sirvisin albumeid. Ülal Varbse tuulik.

Kaevu puurimine:Kuhugi sõitmine:Paaris albumis olid vaid matusepildid. Nagu üle 90. Alma Kipso kunagi ütles, on päris kummaline tunne, kui kõik Sinu ümber surnud on. Temal oli plaan põletada ära kõik pildid, kus kirst peal. Nendest eilsetest albumitest õnnestus leida üks pilt, mis ei ole surmast. Korralikud saematerjalist sarikad, kõrge viil:Üritusel oli üks Tartumaa vallavanem, kes tundis Kõue Rahva Maja ehituse, loo kohta huvi. Ta ütles, et tema vallas on külaseltsid läinud poliitiliseks ning vallal puudub huvi neid rahastada.

1 kommentaar:

Juhan ütles ...

"minul on 1938.a. veski foto ja möldri maja koos vadama talu lapsega. taluperel ja lapsel on eriti kurb lugu. vanavanaisa hans amant laskis ehitada veski"

see tekst oli tipitud selle bloogi otsingusse, tahaks seda pilti näha küll, ehk võtate 22. august Kõuele või 2010 Kadjale kaasa.