20.03.11

Hof Kau LTriigi mõisa peahoone 1900.Vaade Kose - Triigi mõisahoonele, kus elas ja suri Otto von Kotzebue.Kuulsa vene meresõitja Otto von Kotzebue viimane eluase - Triigi mõisahoones.Triigi (Kõue) Mõisahoone 1982.Vaade Kau (Triigi) mõisahoonele 1988.Skulptuur Kose kirikuaias 1978.1984 Baltisaksa aadlike Manteuffeli ja Kotzebue perekonna hauaplaadid Kose kirikuaias.

Jälle tuleb imestada et keegi on rottinud Kotzebue haua ümbert raudaia ja samast kõrvalt marmorskulptuuri. Kus need võiksid tänapäeval asuda, kes annab üles?

Fotod rahvusarhiivi fotode andmebaasist.


Järgmised kolm fotot on muuseumide veebiväravast, NB mingil põhjusel ei saa juba mitu päeva päriguid esitada ehk järjekordne 12 punkti tuleb anda riigi infosüsteemide vähempakkujatele!!!Julius Hagemeister.Lõppu üks foto tänapäevast - tall-tõllakuuris on tehtud viimaste kuudega suurimaid ehituslikke edusamme - eest on kaaristuga abihoone nagu muiste, endine ilmetu tagakülg aga näeb välja nagu uus peahoone - midagi neu-Harmi ümberehitusjärgset vintskapi laadi lahendust aga palju vägevam. Tänu estonski bürokraatiamasinale oli muinsuskaitseamet algul sellise lahenduse vastu, hiljem aga olude sunnil poolt, praegu on äraootaval seisukohal ehituse valmimiseni et tulevikus sellist lahendust pretsedendina kas pooldada või lubada.

Kommentaare ei ole: